Свет
16. March 2020 - 13:44

Во Белгија има 172 нови заразени од коронавирусот

Здравствените власти на Белгија соопштија дека денеска се регистрирани дополнителни 172 случаи на заразени од коронавирусот Ковид-19, јави дописничката на МИА.

Вкупниот број на заразени сега изнесува 1.058 лица.

Петто лице починало во текот на викендов, станува збор за 88-годишен пациент.