Балкан
24. January 2019 - 20:07

Во Атина утре ќе се гласа за Договорот од Преспа

Пратенците на Сириза и Нова демократија денеска останаа цврсто на  своите партиски линии, за и против договорот.

Но, еден по еден се  огласија и оние од помалите партии кои одлучија да  се приклучат на мнозинството на Ципрас за да помине спогодбата.