Loading Video...
Балкан
7. January 2019 - 16:41

Во Атина притворени осум лица поради фрлање боја на Американската амбасада

Грчката полиција притвори осум лица поради сомневање дека ноќеска фрлиле канта со црвена боја на влезот на паркингот на Американската амбасада во Атина.