Балкан
4. September 2017 - 12:47

Во Атина избија судири меѓу полицајци и анархисти

Во атинската населба Екзархија синоќа група анархисти со качулки на главите почнале да фрлаат со молотови коктели врз припадници на грчката полиција, при што избиле судири.

Во инцидентот се причинети материјални штети, но никој не е повреден. 

Напаѓачите не се приведени.