Македонија
30. March 2021 - 9:14

Во Арачиново каменувано полициско возило „шкода јети“

Вчера во 22.55 часот во село Арачиново, додека полициски службеници вршеле обиколка со службено возило „шкода јети”, едно лице со камен го оштетило возилото. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.