Македонија
13. January 2018 - 18:06

Внимателно во сообраќајот, еве каде има снег во моментов

Сообраќајот на државните патишта се одвива  понаместа влажни коловози.

Снег со слаб интинзитет провејува на Ѓавато кој не се задржува на коловозот. Поради магла намалена видливост  од 30 до 40 метри  има на патот Лисец - Попова Шапка и од 50 до 100 метри на Стража, соопшти Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во вечерниот извештај за состојбата на патиштата.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.