Балкан
29. December 2020 - 14:06

Видео од земјотресот во Хрватска: Елката се лула, подот крцка, паѓаат стаклени садови...

Денеска во 12:20 часот централниот дел на Хрватска повторно беше погоден од силен земјотрес со јачина од 6,3 степени по Рихтеровата скала.

ЕМСЦ објави дека епицентарот бил во близина на Петриња.