Македонија
14. јуни 2017 - 17:29

ВИДЕО од силното невреме во Скопје - паѓаше град со големина на орев

Граѓаните јавуваат дека градот со големина на орев предизвикува ошететувања на автомобилите, а од силината на ветрот забележани се и паднати дрвја низ Скопје.

Поголема облачна и нестабилна маса од север се спушти кон нашето подрачје  северните и североисточните делови, вклучувајќи ја Скопската котлина ги зафати силно невреме, проследено со град, силен ветер и грмотевици, соопшти УХМР.

.be