Балкан
18. јуни 2019 - 11:05

Видео од летот Приштина - Базел каде десет лица беа повредени поради силни турбуленции

На летот Приштина – Базел, десет лица беа повредени поради силни турбуленции. На видеото кое го објави Скај Њуз се гледа како стјуардеса се удира во плафонот во авионот.

Вистинска драма почнала на 20 до 25 минути пред слетување, кога во авионот имало големи турбуленции.

Како што пишува еден патник, неколку лица се здобиле со тешки повреди, а се откачиле и неколку столци од авионот.

На видеото може да се види како „лета“ и количката за храна, а нејзината содржина, вклучувајќи и топол чај и кафе, се распрскува врз патниците.