Фудбал
2. February 2016 - 22:52

(ВИДЕО) Лестер со два гола на Варди го победи Ливерпул

Со двата гола ма Џејми Варди екипата на Лестер го победи Ливерпул со 2-0 во натпревар од  24.коло од Премиерлигата. 

Во 60-минута Варди го постигна првиот гол на  спектакуларен начин, можеби најубавиот сезонава во Премиер лигата. Конечните 2-0 ги постави во  71-минута .
 
На другите натпревари: 
 
Арсенал – Саутемптон 0:0, 
Норвич – Тотенхем 0:3, 
Сандерленд – Манчестер Сити 0:1, 
Вест Хем – Астон Вила 2:0, 
Кристал Палас – Бурнемут 1:2, 
Манчестер Јунајтед – Стоук 3:0 и 
ВБА – Свонси 1:1.