Живот
9. December 2015 - 14:02

Ви требаат пет минути од вашето време за да го направите овој вкусен ручек

Се што ви е потребно се само пет минути од вашето време за да го направите овој вкусен ручек. 
 
 
 
Потребни ви се:
 
650 грама компир
 
100 грама моцарела
 
3/4 шолји презла
 
2 јајца
 
Сварете го компирот, направете пире, додајте зачини по желба и промешајте. Направете околу 16 бомбици од пирето, па во средината на секое ставете од моцарелата, и направете топче. Потоа, секое од топчињата извалкајте го во јајца и презла и пржете додека не порумени.
 
Пријатен апетит!