Македонија
13. February 2019 - 10:12

Ветер и до 100 километри на час

 Засилен ветер од северен правец најавуваат метеоролозите за денеска претпладне и околу пладне. Ветерот во западните делови  на моменти ќе достигнува брзина до 100 километри на час

Со северниот ветер во северните и западните делови ќе има провејување на слаб снег