Балкан
16. December 2018 - 9:28

Вееше два дена без прекин: На Балканот пристигна зимата, температури до 3 степени

Во Србија, се очекува да престанат врнежите од снег,  но ќе има студено и ветровито време, соопштуваат од Републичкиот хидрометеоролошки институт (РХМЗ).
 
Ветрот ќе биде слаб и умерен, северозападен, а во вечерните часови, ќе се движи во  југоисточниот правец.
 
Најниската температура ќе се движи од минус три до плус еден степен, а највисока од минус еден до три степени целзиусови.
 
Вакви температури се очекуваат и во Македонија.