Живот
5. October 2017 - 20:40

Вечерва е полна Месечина во Овен: Носи вулканска сила, мир и спокој! Еве како ќе делува на вашиот хороскопски знак

Вечерва не очекува полна Месечина во Овен, што значи дека желбата да победуваме ќе го достигне својот врв.

Вечерва многумина од нас ќе го почувствуваат војникот во себе кој нема да запре пред предизвиците, туку ќе ги земе и ќе освои се што ќе посака.

Овенот, Ракот, Вагата и Јарецот ќе попуштат пред кочниците и ќе им се препуштат на страстите, без оглед дали станува збор за љубовна врска, интимен однос или работа.

Лавот, Водолијата и Близнаците самоуверено ќе ја претстават својата вистина и со сите сили ќе посакаат да покажат дека тие се навистина во право. Сепак, доколку не се внимателни, многу брзо би можеле да им се случат непотребни кавги.

На Девицата, Стелецот и Рибите ќе им се исполната слатките љубовни синишта. За некои од нив почнува период на цврста и стабилна љубовна врска. Ако сте во долга врска, приредете му на партнерот слатко изненадување.

За Шкорпијата и Бикот време е за последен, одлучен чекор до целта на кој долго работеле. Промовирајте се самите себе, барајте го она што ви припаѓа.