Тенис
20. March 2017 - 11:33

Вавринка: Роже , ти си „шупак“!!!

Станислав Вавринка многу емотивно го доживеа поразот во финалето на Индијан Велс од својот сонародник Роже Федерер и со солзи во очите се обрати кон публиката:

„Простете, навистина простете но многу сум уморен по овие 10 дена“....
Потоа со стегнато грло се обрати кон Федерер:
„Он се смее, он е „шупак“ но во ред“....
Потоа со сериозен тон:
„Изгубив неколку тешки мечеви од тебе, но во финалето во Мелбурн навивав за тебе....ти честитам на големиот кам-бек. Секоја што разбира тенис сака да ги гледа твоите мечеви“- изјави искрено Вавринка....
https://