Loading Video...
Свет
3. February 2019 - 20:36

Вашингтон ја повика венецуелската војска да премине на страната на самопрогласениот претседател Хуан Гуаидо

Советникот на Белата куќа за национална безбедност Џон Болтон на твитер упати порака до воениот врз да  ја заштити  демократијата во змејата  и да застане во одбара на демонстрантите на улиците кои протестираат против актуелниот престедател  Мадуро