Ракомет
4. May 2017 - 19:36

Вардарки против Букурешт за место во финалето

Во полуфиналето на Ф4 турнирот во Будимпешта во сабота ЖРК Вардар ќе игра со ЧСМ Букурешт, актуелниот европски првак.