Loading Video...
Спорт плус
1. August 2020 - 16:50

Вардарци со две екипи ќе не претставуваат на европската одбојкарска сцена

 
 
Одбојкарскиот колектив на Вардар со две екипи ќе ја претставува Македонија на европската сцена. 
 
Имено ОК Вардар ги пријави женски и машки тим за настап во новата сезона на ЦЕВ Челинџ купот.
 
Минатата сезона машката екипа на Вардар беше единствениот македонски тим кој се пријави по пауза од една деценија, додека женската екипа ќе биде првата по пауза од речиси 15-тина години. 
 
Потсетување дека двете вардарови екипи беа лидери на табелата во домашниот шампионат кој беше прекинат поради Корона вирусот.