Loading Video...
Спорт плус
18. November 2020 - 14:46

Вардарци поразени од Калцит Камник во првиот меч од 1/16.финалето на Челенџ Купот

Одбојкарите на Вардар кои се во Словенија, вечерва ќе го одиграат реванш дуелот против екипата на Калцит, Камник во 1/16-финалето во Челенџ Купот. 
 
Словенечката екипа ја оправдаа улогата на фаворит во првиот меч одигран синоќа кој го добија со 3:0 по сетови 25-12, 25-15 и 25-17. 
 
 
Вечерашниот втор дуел меѓу Калцит и Вардар ќе започне од 20 часот.