Loading Video...
Фудбал
18. April 2021 - 19:21

Вардар поразен во Струмица, Шкупи со минимална победа во Велес

Екипата на Шкупи на првата средба под водството на новиот тренер Гоце Седлоски оствари победа и тоа на гостувањето во Велес каде го совлада домашниот Борец со 1-0 и тоа со голот на Нето во 79-тата минута. 
Значајна победа оствари тимот на Академија Пандев и тоа со 3-0 против шамионот Вардар кој оваа сезона се бори за опстанок во лигата.  Радески, Крстовски и Стоилов ги постигнаа головите за домашниот тим и тоа сите во првото полувреме.