Ракомет
26. September 2020 - 13:39

Вардар и Е.Пелистер ги дознаа противниците во СЕХА лигата

 

 

Македонките претставници во регионалната ракометна СЕХА лига, Вардар и Еурофарм Пелистер ги дознаа противниците за новата сезона, која ќе на 10  октомври. 
 
Група A
ВАРДАР (Македонија)
НЕКСЕ (Хрватска)
МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ (Украина) 
ТАТРАН ПРЕШОВ (Словачка) 
ВОЈВОДИНА (Србија) 
 
Група Б
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (Македонија)
ВЕСПРЕМ (Унгарија) 
ЗАГРЕБ (Хрватска) 
МЕШКОВ БРЕСТ (Белорусија) 
МЕТАЛОПЛАСТИКА (Србија) 
 
Новата сезона ќе брои два тима помалку во однос на ланската во која играа и екипите на ЦСКА Москва и кинескиот Пекинг Универзитет. 
Распоредот и календарот на натпревари дополнително ќе биде објавен.