Loading Video...
Ракомет
13. November 2017 - 15:02

Вардар е апсолутен фаворит против Динамо Панчево во натпревари во СЕХА лигата

Вардаровите ракометари немаат многу време за одбор бидејќи ги очекува нов меч. 
 
Во регионалната СЕХА лига, ВардарВо регионалната СЕХА лига, Вардар кој има максимални шест победи и вкупно 18 бодови, е домаќин на аутсајдерот Динамо Панчево, кој пак е на дното на табелата со само 3 освоени бодови.  е домаќин на аутсајдерот Динамо Панчево,кој за разлика од вардар кој има максимални шест победи и вкупно 18 бодоби, српската екипа е на дното на табелата со само 3 освоени бодови. 
 
„Малку сме уморни, и немавме време многу за подготовки за овој натпревар. Ние сме фаворити, играме во Скопје. Очекувам да играме интензивно, и треба да победиваме на сите мечеви. Не знаеме како ќе бидат играчите, имаме денеска тренинг и ќе видиме на тренинг. Имавме интензивен меч во саботата. Но, сега треба да се фокусираме на СЕХА лигата„ изјави Раул Гоналез, тренерот на Вардар. 
 
„Ние сме фаворити за тој натпревар, треба да го почитуваме противникот и да играме сериозно. Тие се релативно непознати за нас, Немавме време за подготовки, но ако играме мотивирано нема да има проблеми“, изјави вардаровиот капитен Стојанче Стоилов. 
 
Дуелот Вардар – Динамо Панчево ќе се игра утре во СЦ Јане Сандански со почеток од 17.часот.