Ракомет
23. September 2017 - 13:24

Вардар без Карачиќ и Милиќ на мегдан против Нант

Ракометарите на Вардар првиот домашен натпревар сезонава од Лигата на шампионите против Нант ќе го одиграат без повредените Игор Карачиќ и Страхиња Милиќ.
Според тоа тренерот Раул Гонзалес се реши за следниот состав: Штербик, Стоилов, Поповски, Кристопанс, Фереира, Македа, Ѓоршески, Абутовиќ, Кањелас, Циндриќ, Чупиќ, Дибиров, Шишкарев, Борозан, Вовјовиќ и Марсениќ.
 
Во редовите на Нант ќе настапи и капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров.
 
Натпреварот ќе го судат: Бруновски и Чанда од Словачка. Почетокот на дуелот е во 17:30 часот, а се игра во СЦ „Јане Сандански“.