Македонија
13. јуни 2017 - 8:07

Уживајте во убавотo и сончево време

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната од 28 до 34 степени.

УВ-индексот ќе има вредност 9.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 33 степени.

Од среда во попладневните часови ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално се очекува процесите да бидат поинтензивни.