Македонија
14. September 2016 - 8:11

Уживајте и денеска во сончевото време

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала, а попладне во планинските делови со малку зголемена облачност.

На запад од земјата ќе има услови понекаде за краткотраен дожд и ретки грмежи, а ќе дува и слаб северен ветер. 

Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната од 24 до 32 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала, а попладне со зголемена облачност и со слаб ветер од северен правец.

 Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 29 степени.

Стабилно и потопло ќе биде во четврток и петок. За време на викендот во попладневните часови ќе има услови за локален дожд, а тие во сабота ќе бидат проследени со појава на грмежи претежно во планинските делови.