Балкан
12. July 2017 - 18:23

Ужасни фотографии од местото на злосторството: Прво го задавил синот, ја избодел жената и ги нападнал вработените

Мажот Марко Н. на 30-годишна возраст ја убил сопругата Маја Ѓ. во Центарот за социјална работа во Раковица и го убил синот, јавуваат српските медиуми. Тој една вработена од Центарот за социјална работа ја повредил кога ос нож ја исекол по раката.

Детето, кое има само 5 години, било реанимирано веднаш, но лекарите не можеле да му го спасат животот. Им подлегнало на повредите околу 16.40 часот. Убиецот М.Н. прво го давел своето дете, а потоа сопругата со нож ја избодел до смрт.

Според неофицијалните информации, повредени се тројца работници и еден минувач.

Убиецот од претходно и е познат на полицијата зошто повеќе пати е осудуван за различни кривични дела.

Foto: Telegraf

Foto: Telegraf

Foto: Telegraf

Foto: Telegraf

 

Foto: Telegraf

Foto: Telegraf

Foto: Telegraf

ФОТО: Telegraf.rs