Живот
9. January 2019 - 10:19

Ужасна снимка од бруталната трговија со бело робје: Несреќната жена се бори со сите сили од криминалците

Колку полицијата и службите да се обидуваат да ги разоткријат ланците за трговија со луѓе и да го сузбијат овој вид на криминал, сепак криминалците наоѓаат нови начини за шверц на луѓе и тоа на неверојатно бизарни.

На социјалните мрежи се појави шокантна видео снимка која наводно е направена во Ханој, Виетнам, а на која се гледа како група мажи спуштаат жена од покривот на приколка на камион со помош на камион цистерна паркиран покрај него.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bad Drivers (@bad_drivers_official) on

Вакво вид на трговија со бело робје за жал е сурова реалност во земјите од третиот свет, се наведува во опсиот на видео снимката која според зборовите објавени покрај неа на Инстаграм, е само мал фрагмент и намерно скратена, зошто продолжението на снимката е многу попотресно и полошо.