Македонија
12. јуни 2018 - 10:33

Ужас во Македонија - силувано 14-годишно девојче

Силувано 14-годишно девојче од Кочани, жителите во неверување. Според информациите на МВР, вчера околу 14.00 часот во полициската станица  Кочани, од страна на таткото е пријавено дека врз неговата 14-годишна ќерка е извршен полов напад од страна на 22-годишно лице од кочанско село. Во Медицински центар Кочани бил извршен гинеколошки преглед на 14-годишното девојче, при што било утврдено дека над неа има извршено полов напад.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.