Живот
22. September 2018 - 21:38

Ужас во Индија: Сосед (21) намамил девојче (7) со слатки и пари и го силувал со шипка, лекарите се борат за нејзиниот живот

Седумгодишно девојче се наоѓа во критична состојба после брутално силување и повреди кои со метална водоводна шипка и ја нанел 21-годишен маж во источниот дел на Њу Делхи во Индија.

Девојчето, чие име не е наведено, го намамил во паркот Семапури во Њу Делхи со слатки и пари соседот, кој насилно и ја одзел невиноста, злоставувајќи ја со метална цевка.

Потоа деовјчето се вратило дома со обилно крварење поради што веднаш е пренесено во болница и ќе оди на операција.

Монструмот набрзо потоа е уапсен, го признал злосторството, а неговото семејство најостро го осудува.

Јавноста за случајот ја извести Свати Маливал, претседателка на Комисијата за жени во Њу Делхи, преку објава на својот Твитер налог.

Како што напиша, за девојчето се грижела само мајката и нивната материјална состојба била многу тешка, што силувачот го знаел и го искористил.