Македонија
19. August 2019 - 17:13

Ужас во Дебар: Скопјанец го силувал својот син, мајката пријавила во полиција

Вчера во 15.15 часот во Полициската станица Дебар, 50-годишна жена пријавила дека во периодот од 14.минатиот месец до 4. овој месец во куќа во Дебар нејзиниот поранешен сопруг С.Ј. од Скопје, извршил полов напад над нивниот син.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.