Балкан
27. October 2016 - 11:51

Ужас: Молер дошол да им кречи дома, им ја силувал ќерката

Подгоричанецот Слободан Жујовиќ (47) е осуден на 10 месеци затвор под сомнение дека во август се обидел да обљуби 12-годишно девојче.

Тој е уапсен кон средината на август под сомнение дека два пати се обидел да обљуби 12-годишно девојче во нејзината куќа во Муртовина.

Судено му е под обвинение дека го нападнал девојчето на 10. и 11. авгист додека бил ангажиран како молер во куќата на нејзините родители.

Девојчето на родителите им раскажало дека Жујовиќ на 10 август ја пикнал во бањата, ја заклучил вратата, ја допирал и ја љубел по телото, пишуваат Вијести.

Наводно, тој истото го направил и ден потоа. Жујовиќ е уапсен откако девојчето на мајката и раскажало што и направил.

Бранителот на Жујовиќ рече дека ќе ја обжали пресудата.