Џет-Сет
11. March 2017 - 18:42

Ужас: Бремената пејачка доживеа сообраќајка

Популарната американска пејачка Сијара, кој наскоро треба да се породи, доживеа сообраќајна несреќа.

Сијара со автомобилот излегувала од своето паркинг место кога во неа удрил автомобил со кој управувал маж.

Очевидците тврдат дека луѓето се испраничиле кога виделе дека во автомобилот има бремена жена.

Сепак, Сијара останала во својот автомобил и воопшто не испанчила.

Дек Сијара е во ред потврди и нејзиниот сопруг, рагбистот Расел Вилсон.

-Мајката и бебето се добро. Бог е добар, напиша рагбистот, а подоцна и Сијара се огласи преку Твитер и соопшти дека е добро.

-Благодарам Бпже, напиша популарната пејачка.