Балкан
13. February 2018 - 9:50

Утрово земјотреси во Албанија и Грција

Повеќе земјотреси ова утро се регистрирани на Балканот.

Денеска се тресе Грција, а последнито од низата потреси е со јачина од 2,7 степени по Рихтер, на длабочина од 4 километри. Претходно беше почувствуван посилен потрес од 3,5 степени според Рихтер.

Земјотрес ова утро е регистриран и во Албанија, со јачина од 2,5 степени.