Македонија
20. October 2020 - 15:45

Утрово пронајден починат затвореник во Шутка

На 19.10.2020 во 06.50 часот било пријавено дека во Затвор Скопје бил пронајден починат И.С.(52) од Скопје.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била константирана смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.