Македонија
28. April 2018 - 14:22

Утринава пожар во Скопје: Од автомобил му фрлиле запалива течност во дворот

Утринава околу 00,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Војвода Ивец“, има пожар.

Имено непознат сторител кој управувал возило го запрел истото и откако излегол од него, фрлил сад со запалива течност во дворот од куќата сопственост на 50- годишниот  С.Ц, по што го напуштил местото на настанот, соопшти МВР.

Била опожарена вратата од гаражата, но С.Ц. успеала веднаш да го изгасне огнот.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.