Фудбал
11. August 2017 - 11:59

Утре стартува домашниот фудбалски шампионат

Викендов стартува 26. фудбалско првенство на Македонија. 

Премиерата е во Тетово каде се игра големото дерби Шкендија - Вардар (17ч)
Останатите средби се играат в недела во истиот термин. 
1. коло 
Вардар - Шкендија (саб)
Победа - Пелистер 
Работнички - Ренова 
Шкупи - Академија Пандев
Силекс - Скопје 
Почетокот на натпреварите е во 17.00