Свет
15. November 2015 - 20:58

Уште тројца починати - Расте бројот на жртви од несреќата во Париз

Бројот на загинатите во терористичките напади во париз, се искачи на 132 лица, откако денеска уште тројца од повредените им подлегнаа на повредите.

Француските власти соопштија дека во петочните напади во Париз повредени се 352 лица, од кои 99 се во сериозна здравствена состојба.