Македонија
18. February 2019 - 23:19

Уште една трагедија во Македонија - еден загинат во сообраќајка

Во тешката сообраќајна несреќа која денеска околу 17 часот се случила на регионалниот пат Тетово – Јажинце кај село Доброште загина едно лице, а уште едно е со тешки повреди е хоспитализирано на скопските клиники, јавува Тв21.

Од МВР најавуваат повеќе информации за во текот на утрешниот ден.