Балкан
1. November 2015 - 13:18

Уште една трагедија: Мртва жена пронајдена на автопат

Уште една трагедија ја потресе Србија. Во Белград, жена била пронајдена мртва во својот автомобил на автопат. Лекарите кои веднаш дошле на местото на настанот за жал можеле само да констатираат смрт. 

Лекарите утврдиле дека не станува збор за сообраќајна нерсеќа, туку жената на возраст од околу 50 години најверојатно починала од природна смрт додека возела.

Се испитува случајот. Телото било пронајдено синоќа околу 21 часот.