Македонија
21. August 2017 - 12:31

Уште една трагедија ја потресе Македонија: Две лица загинаа утрово

Загинаа две лица на магистралниот пат Штип-Радовиш на излезот од штипското село Лакавица.
 
Портпаролот на СВР-Штип Гордана Панајотова, информира дека автомобилот „Фолксваген Шаран“ утринава околу 6 часот и 40 минути излетал од коловозот.
 
Според првичните информации од увидот на лице место загинале двајца сопатници, а додека возачот и четвртиот сопатник со повреди се хоспитализирани во штипската Клиничка болница.
 
Истражните органи вршат увид на лице место, по што ќе се утврдат причините за несреќата. Излезот од штипското село Лакавица е позната црна точка на магистралниот пат Штип-Радовиш.