Македонија
12. March 2016 - 19:19

Уште една тешка сообраќајка вечерва, во прекин сообраќајот на патот Скопје-Куманово кај село Никуштак

Поради сообраќајна незгода на регионалниот пат Скопје-Куманово, кај село Никуштак, од 18:40 часот вечерва сообраќајот е во прекин во двата правца, соопшти Автомото сојузот на Македонија.