Македонија
15. April 2021 - 18:34

Уште еден загинат во страшната сообраќајка која завчера се случи кај Маврово – други две се борат за живот

Еден од повредените во тешката сообраќајна несреќа која завчера се случи кај Маврово им подлегнал на повредите, јавуваат дел од медиумите. Станува збор за 34-годишниот Г.Т. Две други лица сѐ уште се борат за живот.

Претходно, на лице место животот за загуби едно лице.

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски тогаш информираше дека во несреќата учествувале автомобил „хундаи акцент“ со скопски регистарски ознаки управуван од 68-годишниот А.Ѓ. од Скопје и товарно возило влекач „ман“ со приколка со српски национални ознаки, управувано од 52-годишниот Љ.Д. од Панчево.

-Во несреќата возачот на патничкото возило починал на самото место, а тројцата сопатници од истото возило М.Р.(26), Ј.Т.(30) и Г.Т.(34) биле пренесени во Скопје за укажување на лекарска помош, информираше Јосифоски.

Но, денеска за жал почина и сопатникот Г.Т.,а другите двајца сопатницисе борат за живот во Скопје.