Македонија
25. September 2020 - 11:12

Уште еден случај на полициска бруталност во Скопје

Откако вчера на социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како полициски службеници брутално претепуваат луѓе во Битола, се појави и втор случај на полициска бруталност во Скопје.

На видеото кое кружи на социјалните мрежи се гледа како полицајци тепаат човек во автомобил.