Уште еден морничав случај на семејно насилство: Сопругата си ја избодел со нож до смрт | Сител Телевизија
Балкан
13. February 2018 - 11:07

Уште еден морничав случај на семејно насилство: Сопругата си ја избодел со нож до смрт

 Страшна трагедија на семејно насилство се случила во понеделникот, касно навечер во Крушевац во Србија, Стојан М. (60) со нож ја убил својата невенчана сопруга Гордана Ж. (60)
 
Уште еден ужасен случај на семејно насилство се случило во семејната куќа на улица Антон Подрушица 91. Мажот ја нападнал жената и и нанаел тешки повреди во пределот на вратот. 
 
Она за среќа преживеала и моментално се наоѓа во крушевачката болница, каде лекарите и пружале неопходна медицинска помош, но рано утрово подлегнала на повредите со кои се здобила и починала.  
 
Полицијата вчера вечерта реагирала одма и го привела осомничениот, а тој е и официјално уапсен и задржан и гонет за кривично дело убиство, одкако почина несреќната жена.