Балкан
5. October 2015 - 15:32

Урнебесно: Бугарите гласаат за претседател, ова се кандидатите

Ако мислите дека предизборните кампањи се смешни и полни со секакви чудни ликови, во право сте.

Како да се привлече гласачкото тело на најдобар начин, прашање е кое ги начи сите претседателски кандидати. Бугарските кандидати изгледаат како да ги откриле тајните за привлекување на гласачи. Нивниот рецепт е - направи монтажа како убиваш џиновски октопод и надевај се на успех на изборите.

Плакатите на Бугарите чија цел е претседателското место станаа хит на интернет, а погледнете сами зошто.

Победник е, несомнено извесен Тончев со слоганот „Не може да не може“.