Џет-Сет
27. March 2017 - 21:55

Умре Ѓулсерен од Парампарче: Што се крие зад трагичната приказна

Голема трагедија ја одбележа вечерашната епизода на една од најгледаните телевизиски содржини во Македонија – мега хитот “Парампарче”. Гледачите на Сител телевизија со неверување jа погледнаа сцената во која главната хероина Ѓулсерен умира на денот на нејзината свадба со Џихан.

Нургул Јесличај, турската актерка по снимањето на 52 епизода од серијата Парампарче одлучи да ја напушти серијата пораки тензии кои во последниот период ја прогонуваат од нејзиниот партнер.

Според медиумите таа ја напуштила серијата на нејзино барање барајќи од продуцентот да го „убие“ нејзиниот лик.

Имено таа одлуката ја донела бидејки имала големи несогласувања со Еркан, кој го глуми ликот на Џихан.

Чашата се прелила кога актерот дрско и безобразно изјавил дека на Нургул и е многу важно да ги снима сцените каде таа и тој треба да се бакнуваат.

Иако Еркан се обидел ова да го демантира, актерката револтирана решила и јавно да и се обрати на јавноста и фановите дека ја напушта серијата.

-Сум глумела жена, љубовница, па дури и лезбејка. Улогата е моја обврска, а не полигон за изживување. Сакав да заминам.