Балкан
22. October 2020 - 8:42

Умерен земјотрес регистриран во близина на Закинтос

Умерен земјотрес синоќа е регистриран во Јонско Море во близина на грчкиот остров Закинтос.

Земјотресот бил со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала со епицентар на 10 километри длабочина, на 76 километри од Закинтос.

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.