Свет
11. March 2022 - 9:58

Украинското МО тврди дека руските сили убиле повеќе цивили отколку украински војници

Руските сили во Украина досега имаат убиено повеќе цивили отколку украински војници, изјави денеска украинскиот министер за одбрана, Олексеј Режников.

„Сакам ова да се слушне низ целиот свет, не само во Киев”, рече тој.