Свет
16. May 2022 - 20:01

Украински војник ја пее победничката песна на Евровизија додека околу него паѓаат бомби | ВИДЕО

На социјалните мрежи се појави видео снимка од украински војник од фабриката Азовстал, кој ја пееше песната „Стефанија“, која победи на Евровизија, додека паѓаа бомби околу него.

„Дејли Мејл“ прв ја објави веста, а може да се слушнат стиховите кои ги пее украинскиот војник за време на нападите.

Војниците во Азовстал се последно место на отпор во Мариупол, откако Русите го освоија градот.