Македонија
20. May 2018 - 12:14

Украдено комбе пронајдено на кејот на Вардар

Вчера во 05,30 часот, на кеј на река Вардар од страна на полициски службеници пронајдено е товарно моторно возило „Мерцедес Спринтер“ со скопски регистарски ознаки.

Возилото е пријавено за одземено на 16.овој месец.